Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Gminne Centrum Kultury Zamek w Inowłodzu Gminne Centrum Kultury Zamek w Inowłodzu

WSPÓŁORGANIZACJA PROJEKTÓW KULTURALNYCH NA TERENIE WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO 2020 ŁÓDZKI DOM KULTURY ROK ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

Czcionka:

Gminne Centrum Kultury w Inowłodzu uzyskała dofinansowanie ze środków Łódzkiego Domu Kultury- Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego na zadanie pn. " Jan Paweł II oczami dzieci i młodzieży- obchodu setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II"
Wartość ogólna zadania: 3.000 zł
Dofinansowanie ze środków Łódzkiego Domu Kultury- Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego: 2.400 zł

Celem zadania jest pielęgnowanie pamięci o Ojcu Świętym w naszych rodzinach oraz wychowanie dzieci w duchu wartości głoszonych przez Św. Jana Pawła II.
Projekt składać się będzie z dwóch zadań, z konkursu plastycznego dla dzieci z klas 0-III i konkursu wiedzy o Janie Pawle II dla uczniów z klas IV-VIII. Konkursy skierowane będą do uczniów szkół podstawowych znajdujących się na terenie gminy Inowłódz.
Zadaniem uczestników biorących udział w konkursie plastycznym będzie wykonanie w dowolnej technice na formacie A3 lub A4 prac, których myślą przewodnią będzie życie i pontyfikat Jana Pawła II. Prace oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych (0 - I; II - III). Prace uczestników będzie oceniać komisja konkursowa. Nagrodzone prace wyeksponowane zostaną na wystawie, w siedzibie Gminnego Centrum Kultury.
Zadanie drugie zakłada zorganizowanie konkursu wiedzy o Janie Pawle II. Celem konkursu jest przybliżenie dzieciom i młodzieży jego życiorysu, głównych wątków nauczania oraz ukazanie Jana Pawła II jako wzorca osobowego i autorytetu. Konkurs skierowany jest do uczniów z klas IV – VIII. Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie kategorie wiekowe ( IV – VI; VII – VIII).
Wernisaż wystawy, rozstrzygniecie konkursu, wręczenie dyplomów, pamiątkowych upominków i nagród nastąpi w siedzibie Gminnego Centrum Kultury na Zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu.

ZAŁĄCZNIKI:

Regulamin- konkurs plastyczny