Podsumowanie projektu Jan Paweł II oczami dzieci i młodzieży- obchody setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II
Gminne Centrum Kultury w Inowłodzu dokonało podsumowania projektu pn.: "Jan Paweł II oczami dzieci i młodzieży -obchody w setną rocznicę urodzin Jana Pawła II, organizowanego przy współpracy z Łodzkim Domem Kultury.
Projek ten sierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Inowłódz. Celem zadania było pielęgnowanie pamięci o Ojcu Świętym w naszych rodzinach oraz wychowanie dzieci w duchu wartości głoszonych przez Św. Jana Pawła II.
Projekt składał się z dwóch zadań, z konkursu plastycznego dla dzieci z klas 0-III i konkursu wiedzy o Janie Pawle II dla uczniów z klas IV-VIII.
Zadaniem uczestników biorących udział w konkursie plastycznym bbyło wykonanie w dowolnej technice na formacie A3 lub A4 prac, których myślą przewodnią będzie życie i pontyfikat Jana Pawła II. Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych (0 - I; II - III). Prace uczestników oceniała komisja konkursowa w składzie: Piotr Pastusiak, Renata Dąbrowicz oraz Agnieszka Ciołak. Nagrodzone prace wyeksponowane zostaną na wystawie, w siedzibie Gminnego Centrum Kultury.
Zadanie drugie zakładało zorganizowanie konkursu wiedzy o Janie Pawle II. Celem konkursu było przybliżenie dzieciom i młodzieży jego życiorysu, głównych wątków nauczania oraz ukazanie Jana Pawła II jako wzorca osobowego i autorytetu. Konkurs skierowany jebył do uczniów z klas IV – VIII. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe ( IV – VI; VII – VIII).
Nagranie z podsumowania znają Państwo pod linkiem: https://youtu.be/-v809WavW10
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Inowłodzu
Kategoria klas 4-6
- Guźniczak Maria
- Guźniczak Amelia I m-ce (ex aequo)
- Moruś Maksymilian
- Pawlak Zuzanna
Kategoria klas 7-8
- Guźniczak Maciej
- Kępa Julia
- Gawęda Kacper
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brzustowie
Kategoria klas 4-6
1. Niemiec Maria
2. Mochola Klaudiusz
3. Pasińska Julita
Kategoria klas 7-8
1. Walasik Weronika
2. Walasik Dominika
3. Pązik Martyna
Szkoła Podstawowa im. I.Mościckiego w Królowej Woli
Kategoria klas 4-6
1. Dorota Suska
2. Michał Szymańczyk
3. Katarzyna Szczepańska
Kategoria klas 7-8
1. Anna Szymańczyk
2. Zofia Szczepańska
3. Natalia Wójciak
Zwycięzcy konkursu plastycznego
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Inowłodzu
Kategoria 0-I
1. Gawęda Nikola
2. Owczarek Lena
3. Biegała Julia
4. Barbara Klimczak- wyróżnienie
Kategoria II-III
1. Kowalski Adam
2. Werkowski Hubert
3. Kępa Julia
4. Barbara Guźniczak- wyróżnienie
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brzustowie
Kategoria 0-I
1. Gawęda Iga
2. Zięba Agata
3. Jabrzyk Antoni
4. Śliwka Julia- wyróżnienie
Kategoria II-III
1. Sadłowska Amelia
2. Mierzwa Lena
3. Pogorzała Bartosz
4. Niemiec Wojciech- wyróżnienie
Szkoła Podstawowa im. I.Mościckiego w Królowej Woli
Kategoria 0-I
1. Paprocka Zofia
2. Paprocki Jakub
3. Pełka Barbara
4. Solarski Błażej- wyróżnienie
Kategoria II-III
1. Gruszczyńska Lena
2. Szczepińska Joanna
3. Włodarczyk Agata
4. Jaśkiewicz Natalia- wyróżnienie